افتتاح سرویس اشتراک ویدئو Vine توسط توییتر

شبکه اجتماعی توییتر سرویس ویدئویی را راه اندازی کرد که امکان انتشار کلیپ های ویدئویی کوتاه را روی فید توییتر کاربران می دهد.

 

لینک کلیپ بالا(البته می توان همانند دیگر توییت ها این کلیپ ها را هم در سایت خود جای دهید ولی به دلیل غیر قابل دسترس بودن شبکه توییتر در اینجا دچار مشکل خواهیم شد. )

vine را می توانید به طور رایگان از اپل استور دریافت کنید . طبق گفته بلاگ توییتر نسخه های پلتفرم های دیگر موبایل ها در حال تکمیل شدن هستند.

حداکثر طول کلیپ کاربران فقط 6 ثانیه خواهد بود .سپس می توانند آن را روی توییتر و فیسبوک شیر کنند . همچنین امکان جستجو کلیپ ها  بر اساس تگ ها یا موضوعات برای کاربران فراهم است . ویدئوهای روی vine به صورت خودکار پلی می شوند و در پایان به صورت خودکار باز پخش می شوند درست مثل تصاویر گیف . البته بدون صدا و د ر صورتی که بخواهید صوت ویدئویی را بشنوید باید کلید پخش صوت آن را بزنید . نمی دانم با توجه به حجم کم توییت ها (144 کاراکتر ) آیا این سرویس برای سرعت اینترنت کاربران ایرانی مناسب خواهد بود . طبق گفته بنیان گذار vine  کلیپ های vine مختصر و کوتاه شده وقایع بزرگ دور و بر ما هستند . پنجره کوچکی به مردم  و ایده ها و چیزهایی که زندگی ما را می سازند .

به نظر می رسد که این سرویس که هنوز 24 ساعت هم از عمرش نگذشته می تواند آینده شبکه های اجتماعی را باز هم تغییر دهد . فکر کنم کارکردهای بسیار مختلفی هم پیدا خواهد کرد که حتی بنیانگذارانش هم به فکرشان نمی رسد . من هم منتظر رسیدن نسخه اندورید این سرویس می مانم .

  • صابر

    مثل همیشه چیزایی که مینویسی برای خیلیا تعریف می کنم. اینم یکی دیگه اش