بزرگترین شرکت خدمات فناوری اطلاعات هند TCS

قبلا توی یه پست اومدم درباره آمارگیرها و وضعیتشون توی ایران نوشتم یکی گفت پستم تبلیغاتی هست . خب من که کل خوانندگان وبلاگم به اندازه انگشتان دست یک دست ( ضرب در 100 ) هم نمی رسد بیام از سایتی که روزی صد هزار بازدید داره تعریف کنم یا احیانا تعریف نکنم تبلیغاتی هست؟.

توی خیلی از وبلاگهای فناوری و وبلاگ نویسان که توی این زمنیه توی ایران می نویسند ( حساب اونا که کپی پیست می کنند جدا) نوشته ها خیلی سطحی شده است . برخی رویه اصلی شان را معرفی سخت افزار گذارده اند و  برخی دیگر به کار ترجمه چند خبر از  چند سایت مرتبط در این حوزه می پردازند. دغدغه این که نوشته هایی که به درد حوزه فناوری اطلاعات این مرز و بوم بخوره کم تر دیده میشه . نگاه تحلیلی به دنیای فناوری اطلاعات در کشور کمرنگ هست تا اون جایی که اگر بهش بپردازیم میگن تبلیغ دارید می کنید. جالبه اگر سایتهای خبری معروف دنیا در این حوزه را نگاه کنیم همین نحو برخورد را دارند ولی نگاه منفی در اینجا بیشتر می باشد.

بریم سراغ پست .

  فناوری اطلاعات در کشورهای در حال توسعه می تواند نقطه ای برای جهش این کشورها باشد . به نظرم باید در خیلی از زمینه های فناوری اطلاعات هند را به عنوان الگو نگاه کنیم نه مثلا آمریکا و چند کشور دیگر را . در همین راستا در این پست یک نگاه کوتاه به بزرگترین شرکت خدمات فناوری اطلاعات هند خواهیم داشت.

شرکت خدمات مشاوره TATA در سال 2012 بیش از 10 میلیارد دلار درآمد داشته است . بله چیزی حدود 37 هزار میلیارد تومان . بخواهیم خیلی خیلی خوب بگیم یارانه هر ایرانی توی ماه 45 هزار تومن . ضربدر 70 میلیون میشه 3 هزار میلیادر تومان ضربدر 12 همین 37 هزار میلیارد تومن میشه . بله این شرکت حوزه IT  از درآمد یک سال خودش می تونه یارانه یک سال همه ایرانی ها رو بدهد.

این شرکت  بیش از 254 هزار کارمند دارد. این شرکت در سال 1968 تاسیس شده است. 58 شرکت تابعه دارد.بیشتر تمرکز این شرکت روی توسعه نرم افزار و BPM و ERP و برونسپاری کد و نرم افزارهای حرفه ای و مدیریت نرم افزار و خدمات آموزشی فناوری  و .. می باشد.

در حال حاضر  44 درصد توان این شرکت در توسعه و پشتیبانی نرم افزار می باشد.

  • zahra

    جوانان ما بهتر این کارها را کرده اند. ای روشنفکر. ای که هرچه بیگانه بکند را ترجیح میدهی. ای که مرغ همسایه تان غاز است