محبوبترین آمارگیر سایتها در ایران

خب امروز مخم روی آمارگیرهای سایتها گیر کرده، وبگذر، گوگل آنالیتیک  و … برخی از آمارگیرهای سایتها هستند

برام سوال پیش اومد که وضعیت سایتهای مختلف به لحاظ این که از چه آمارگیری استفاده میکنند چیه؟به نوعی آمار آمارگیرها رو دنبالش هستم.

خب اگه مسئله رو مثلا به سایتهای پربازدید ایرانی محدود کنم یه خورده راحت تر هست یا مثلا سایتهای برتر دنیا یا یه لیست دیگه. من یه لیست از سایتهای برتر ایران رو توی کار قبلی به دست آوردم. این رو هم میدونم که اگه یک سایت یک ابزار آمارگیر رو داشته باشه و خودش صاحب اون ابزار نباشه حتما داخل کد صفحه رد پای این که اون ابزار چیه هست.

این سایت اطلاعات خوبی رو درباره هر وبسایت میده من جمله این که از چه آمارگیری داره استفاده میکنه (خب خیلی کارم راحت شد).خب یه برنامه نوشتم که تک تک این 500 سایت برتر ایرانی رو بررسی کنه بفهمم چه آمارگیری دارند( عجب بی کاریم).

البته توی همون سایت ذکر شده آمار وضعیت جهانی آمارگیرها رو گرفتن.شکل زیر وضعیت آمارگیرها توی 100 هزار سایت برتر دنیاست.

چون تقریبا تمام 500 سایت برتر ایرانی رنک جهانیشون هم زیر 50 هزار هست این آمار معادل خوبی هست برای مقایسه وضعیت دنیا با وضعیت ایران توی بحث آمارگیر سایتها .توی کل دنیا 17 میلیون سایت از گوگل آنالیتیک استفاده می کنند.

مشکل این هست که این آمار برای سایتهای  ایران در دسترس نیست خب سعی کردم حداقل چگونگی توزیع آمارگیرهای مختلف در برترین سایتهای ایرانی را به دست بیاورم .در زیر نتایج رو مشاهده می کنید.

توی این آمار فقط پر استفاده ترین آمار گیرها آورده شده اند . جدول هم در زیر هست.

توضیح اینکه 168 سایت آمارگیری رو نداشتن که با No نشون دادم ( یا حداقل ما نمی دونیم چه آمارگیری دارند) .36 سایت هم موقع اجرای برنامه دچار Exception شدند (فکر نکنیداسم یه آمارگیر هست ).

خب هینجور که پیداست 235 سایت  از گوگل آنالیتیک استفاده می کنند. 87 سایت هم از وبگذر استفاده می کنند.نکته اینکه برخی از سایتها از چند آمارگیر استفاده می کنند(برای همین درصدها این جوری شده ) در اصل 47 درصد از برترین سایتهای ایران از گوگل انالیتیک استفاده می کنند. و  17 درصد از برترین سایتهای ایران از وبگذر به عنوان آمارگیر سایشان استفاده می کنند.

 • ماکرو

  احساس میکنم این پست یه جورایی رپورتاژ آگهی بود . چون اسمی از پرشین استت اصلا برده نشده است. درحالی که تعداد زیادی از سایتها از این سیستم استفاده میکنند و علت اینکه شاید الکسا اون رو نشناخته این باشد که api نداره

  • hjozi

   یه بار دیگه مطلب رو بخونید من ننوشتم که اطلاعات ترکر سایتها رو از الکسا گرفتم . در ضمن فقط اطلاعات 500 سایت برتر ایرانی هست .این دوتا لینک رو هم نگاه کنید

   http://trends.builtwith.com/websitelist/PersianStat

   http://trends.builtwith.com/websitelist/Webgozar-

   بعدش کلا این وبلاگ 100 تا خواننده داره . رپورتاژ!!

   در ضمن پرشین استیت هم اسکریپت میده به شما مثل باقیه .

   اگه تونسنی سایتهایی رو که پرشین استیت دارند و رتبه الکسا زیر 500 توی ایران دارند رو بهم معرفی کنی ممنون میشم .

 • http://twitter.com/saber13812002 saber tabatabaee

  چرا نمی نویسی ما با عشق میایم اینجا که مطلب بخونیم. کجایی؟ رفیق. حتما امروز تعطیل بوده توی راهپیمایی داشتی توئیت می کردی؟ کجایی

 • m.reza

  سلام فیری کانتر هم بد نیست
  امکانات خیلی خوبی هم داره

  http://freecounter.ir