نظر وزنیاک در مورد تکنولوژی های در حال ظهور

تشخیص زبان طبیعی ، ماشین های بدون راننده و کامپیوترهای دارای آگاهی.

استیو وزنیاک از بنیان گذاران شرکت اپل معمولا چیزهای جالبی برای گفتن دارد . از انتقاداتش نسبت به اپل ، موافقتش با جیل بریک ، یا مخالفتش با احکام و قوانین پتنت ها .هفته گذشته ،وزنیاک در انیستیتو تکنولوژی جئورجیا سخنرانی کرد و نظرات جالبی درباره تکنولوژی های آینده بیان داشت.

هنگامی که از او درباره آینده پرسیدند، وزنیاک سه چیز را بر شمرد: “تشخیص صحبت با فهم معنای جملات (تشخیص زبان طبیعی)”،”ماشین هایی که خودشان راننده هستند” و “کامپیوترهایی که به آگاهی نزدیک می شوند، تبدیل شدن به مغزی که در موردش خیلی کم می دانیم“.

وزنیاک می گوید :” من به چیزی فکر می کنم که هرگز اتفاق نیافتاده است.مغز متفاوت از هر کامپیوتری کار می کند،و ما نمی دانیم که چگونه کار می کند.ما هرگز توانایی درک آن را نداریم. کامپیوترها می توانند کارها را انجام دهند اما چگونه انجام دادن کارها توسط مغز شکل می گیرد.کم کم کامپیوتر ها به سمت شکل دهی به چگونگی انجام کارها حرکت می کنند.چیزی که خیلی دور نیست.”

این جملات هم ترسناک و هم هیجان انگیز می باشند.من ماشین های بدون راننده را ترجیح می دهم.

کاملا واضح است که پروژه های سیری و گوگل now گامهایی برای بهبود تشخیص زبان طبیعی و آگاهی کامپیوترها می باشند.در ابتدا آنها برنامه ها و روباتهایی  ما به نظر می آیند که بر مبنای الگوها حدس می زنند که ما چه می خواهیم،اما با بهبود الگوریتمهایشان،ابتکار عمل بیشتری خواهند داشت و کارهای بیشتری را انجام خواهند داد.

لینک صحبتهای وزنیاک 1(درباره تکنولوژی های آینده)

لینک صحبتهای وزنیاک 2

لینک صحبتهای وزنیاک 3( به صورت کامل 53 دقیقه )

(+)

  • صابر طباطبائی یزدی

    یک عدد اول رو توضیح میدی و بعد پردازی زبان طبیعی رو توضیح نمی دی آخه این چه وضعشه؟ دوم اینکه زدم وزنیاک دیدم تو صفحه ی همین پست تو توی پلاس بالاتر از نارنجی هست چون دوست منی؟ سوم اینکه همچنان عکس من و تو توی گگل پلاس میاد ولی جوزی دات آی آر نمیاد چهارم اینکه این کامنت ها چپ به راسته کلمه اینگلیسی مینویسیم به هم میریزه