وسایل دارای سیستم عامل

به سوی دنیایی در حال حرکت هستیم که در آن هر چیزی سیستم عامل داره .

شاید 5 سال قبل تصور اینکه عینک میتونه سیستم عامل داشته باشه برای خوره های وب هم نبود اما الان  میدونیم که گوگل به شدت دنبال پروژه گوگل گلاس با سیستم عامل اندروید است  .

 

 

یکی از وسایلی که در قرن گذشته ظهور کرد و این چند ساله دچار افول نسبی شده است ساعت هست . اپل هم با تیمی متشکل از 100 مهندس پیگیر پروژه ساعت اپل است با سیستم عامل IOS . در هند هم همین چند روز شنیده اید که به دنبال تهیه ساعتی برای اعلام خطر توسط زنان می باشند.

یکی دیگر از این وسایل که ورود سیستم عامل را در حال تجربه کردن است  دوربین های عکاسی می باشد . سامسونگ در زمینه وارد کردن سیستم عامل اندروید به وسایل توی زمینه دوربین عکاسی توانسته است که کارهایی را انجام دهد .

همچنین شرکت سامسونگ به تازگی نسل جدیدی از یخچال ها با سیستم عامل اندروید را روانه بازار کرده است.

تلویزیون های هوشمند سامسونگ هم کم کم به سمت سیستم عامل های مناسبی در حال حرکت می باشند.

پروژه های گوگل و اپل و مایکرو سافت هم در زمینه تلویزیون قابل ذکر می باشند.

شرکت های خودرو سازی را هم با ماشین های دارای سیستم عامل فراموش نکنید.

 

طعم غذایی که در  اجاق گاز دارای سیستم عامل هم چشیدنی است .

 

مایکروفر ها هم بدشان نمیاد که سیستم عامل داشته باشند.

نکته اینکه این وسایل به اینترنت متصل هستند و برنامه نویسان می توانند برنامه های جالبی را برای آنها تهیه کنند که حتی در عقل خود صاحبین سازنده این وسایل هم نمی آید . نمونه آن هم دعوت گوگل از مردم برای بیان اینکه اگر گوگل گلاس را داشتند با آن چه می کردند بود که در هفته قبل انجام شد بعضی از ایده ها واقعا محشر بودند.

یا چرخ خرید در فروشگاه ها دارای سیستم عامل هستند و با برنامه ای که روی آن هست شما می توانید براحتی آن چیزی را که می خواهید با جهت یابی خود چرخ خرید به دست بیاورید.

 

دنیای کتاب هم  با کیندل فایر آمازون دارای سیستم عامل اندروید خواندنی تر شده است.

تخته سیاه های گذشته را هم فراموش کنید به تخته ای که سیستم عامل داره فکر کنید.

 

ماشین های لباسشویی هم از این چرخه عقب نمانده اند.

اندروید به علت رایگان بودن و در دسترس بودن و قابلیت تغییر پذیری برای شرکت های مختلف  اقبال بسیار بیشتری را در زمینه سیستم عامل های آینده برای وسایل مختلف خواهد داشت.

در نمایشگاه های مختلفی که در زمینه تکنولوژی در این یکی دوسال برگزار شده است برگ برنده وارد کردن سیستم عامل به وسایل بوده است . چیزی که خیلی خیلی سریع در حال فراگیر شدن  است. شاید بتوان گفت لفظ هوشمند اگر بخواهد به وسیله ای تعلق بگیرد ناگزیر باید سیستم عامل داشته باشد و حتما باید به اینترنت متصل باشد .

  • saber13812002

    چند در صد وقت مردم کره ی زمین به لاگین کردن در سیستم ها و مشکلاتی که میخورن تلف میشه؟